Nie wychodź na dwór z mokrymi włosami! Zakrywaj usta, gdy kaszlesz! To tylko kilka z rad, które każdy zna od własnych rodziców, i które przekazuje swoim dzieciom. Ale czy te wskazówki są naprawdę pomocne? I czy domowe środki zaradcze, takie jak okłady z twarogu, pasta czosnkowa lub gorąca herbata z cytryną skutecznie zwalczają przeziębienie? Dowiedz się, które sztuczki i wskazówki naprawdę pomagają.

Interesujące fakty o wirusach

Promień rozprzestrzeniania się wynosi 12 metrów

Trudne do uniknięcia: wirusy przeziębienia rozprzestrzeniają się przez kichanie, wydmuchiwanie nosa lub kaszel. Wirusy mają postać małych kropelek, które rozprzestrzeniają się na odległość do 12 metrów. To dalej niż długość autobusu.

Są niezwykle szybkie - osiągają prędkość do 900km/h

Są szybsze niż jakikolwiek samochód sportowy: naukowcy zmierzyli prędkość powietrza wydychanego podczas kichania i określili wartość szczytową do 900 km / h. Średnia prędkość to około 140 km / h.

Wirusy czają się wszędzie

W transporcie publicznym na przykład na uchwytach i automatach biletowych. W pracy można je znaleźć na telefonach, klawiaturach i ekspresach do kawy. Zaleca się ostrożność tam, gdzie spotyka się wiele osób: na przykład w biurach typu open space lub w godzinach szczytu w transporcie publicznym.

Zgłaszanie działań niepożądanych

Email: drugsafety.pl@stada.com
Tel: +48 22 737 79 20
Fax: +48 22 750 38 82

Jak będą przetwarzane Pani/Pana dane osobowe przez Stada Poland? Aby zapoznać się z obowiązkiem informacyjnym, proszę kliknąć tutaj.